Kas užtikrina apskaitos programinės įrangos patikimumą ir saugumą? (0)
Tikriausiai kiekvienas esame kada nors susidūrę su viena ar kita programos problema. Nesvarbu, ar tai lėtai veikianti ir nuolat stringanti programa, 20-tą mėnesio dieną neveikiantis I-SAF modulis, ar neprieinami įmonės finansų duomenys.
Jaanus Reismaa, „SimplBooks“apskaitos programos produktų vadovas ir valdybos narys, kalba apie labai svarbų, tačiau dažnai pražiūrimą dalyką – programinės įrangos saugumą, patikimumą ir spartą. Šios savybės daugeliui yra tarsi savaime suprantamos, tačiau kilus problemų jos greitai atkreipia visų dėmesį.
Programos patikimumas: viskas prasideda nuo architektūros
Kartais programinės įrangos kūrimo įmonės gali būti linkusios atidėti programinės įrangos priežiūros ir saugumo sistemos atnaujinimus vėlesniam laikui, kad naudotojui būtų pateikti labiau matomi atnaujinimai (išvaizda, funkcionalumas). Taip atsitinka dėl paprastos priežasties – naudotojas gali tiesiogiai nepastebėti ir nesuprasti, kaip gerai prižiūrima programinės įrangos virtuvės pusė (kodas). Naudotojai neužsako techninių kodų atnaujinimų, todėl vadinamasis nematomas kūrimas gali būti atidėtas, siekiant išleisti naują (matomą) modulį.
Programinės įrangos patikimumas priklauso nuo daugiau veiksnių, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Debesijos programinės įrangos, pavyzdžiui, „SimplBooks“, atveju, svarbus ne tik programos kodas ir serveriai, bet ir išorinės sąsajos, interneto ryšys ir paties naudotojo įrenginiai.
Debesijos programai teikti naudojamų serverių ir išorinių sąsajų patikimumą tam tikru mastu gali tiesiogiai arba netiesiogiai paveikti programinės įrangos tiekėjas.
„SimplBooks“ daugiausia dėmesio skiria:
- Apgalvotai architektūrai
Geras duomenų suderinimas palengvina programinės įrangos atnaujinimą ir tobulinimą. Netinkamai suplanuota architektūra gali sukurti situaciją, kai kiekviena klaida prilygsta važiuojančio traukinio remontui. Ypač blogai, kai tenka remontuoti ar atnaujinti važiuojančio traukinio važiuoklę.
- Konkrečioms procedūroms
Programos atnaujinimai ir klaidų taisymai „SimplBooks“ jau dešimt metų vykdomi pagal konkrečias procedūras, kurios yra artimos ISO standartams. Mes laikomės taisyklių ir tam tikros tvarkos – tai suteikia papildomą garantiją, kad pradėję keisti programą, nepraleisime nieko svarbaus.
„Programinės įrangos atnaujinimai neatliekami 20 ar 25-tą mėnesio dienomis.“ |
- Testavimai
Kai ką nors pakeičiame ar atnaujiname programinėje įrangoje, mes tai išbandome. Paskui dar kartą išbandome. Atitinkamą pakeitimą ar pataisymą bandome atlikti ir automatiniais testais. Prieš išleisdami programą vėl ją testuojame tol, kol pakeitimai pilnai atsinaujina. Ar minėjau, kad dėl visa ko bandome dar kartą? Na, mes bet kokiu atveju išbandome, nes testavimo žingsnis yra įtrauktas į mūsų pagrindines kūrimo procedūras.
Sparta: svarbiausias vartotojo patirties komponentas
Kaip minėta anksčiau, viskas prasideda nuo architektūros ir baigiasi testavimu. Debesijos pagrindu veikiančios programos atveju svarbus veiksnys yra interneto greitis, kurio mes nevaldome. Tačiau spartai didžiausią įtaką turi duomenų architektūra ir juos veikiantys algoritmai. Jei jie blogi, net ir geriausias serveris (serverio įranga) gali nepadėti. Žinoma, ne su vienu klientu, bet „SimplBooks“ jų turi apie dešimt tūkstančių.
Kaip mes sužinome, ar programinė įranga pakankamai sparti? Bandome pakartotinai, matuojame puslapio įkėlimo greitį ir esame labai jautrūs spartai. Dėl šios priežasties „SimplBooks“ apskaitos programoje mes pasiekėme vidutinį 0,22 sekundės puslapio įkėlimo greitį.
Kodėl sparta taip svarbu?
- Naudotojo darbo efektyvumas
Net puse sekundės ilgesnis įkrovimo laikas gali reikšti daug prarasto laiko per dieną.
- Duomenų apimtis
Sparta labai priklauso nuo to, kaip duomenys saugomi ir apdorojami. Veiksminga architektūra užtikrina, kad net esant dideliam duomenų kiekiui, naudotojas galės sklandžiai naudotis programine įranga.
Saugumas: neskelbtinų duomenų apsauga
Šiuolaikiniame pasaulyje programinės įrangos saugumas yra svarbesnis nei bet kada anksčiau. Ypač kalbant apie jautrius duomenis – ar tai būtų asmens duomenys, ar įmonės finansai. Laimei, tam yra daug įvairių standartų ir geriausios praktikos gairių, pvz., OWASP (Open Web Application Security Project). Kitaip tariant, dviračio išradinėti nereikia.
Galų gale saugumo užtikrinimas vėl priklauso nuo bendro mūsų programinės įrangos darbinio patikimumo užtikrinimo. Siekiant užtikrinti saugumą, naudojami sertifikatai, šifruotas duomenų srautas tarp skirtingų šalių ir, pavyzdžiui, saugumo pažeidžiamumo testavimas ne iš „SimplBooks“ pusės.
Žvelgiant į saugumą kaip visumą, yra daugybė dalykų, kuriuos darome ir galėtume padaryti geriau. Ir tai darome nuolat, nes saugumui didelę įtaką daro išoriniai veiksniai ir nuolat kintantis skaitmeninis pasaulis.
Išbandykite dabar
Modernesnė ir paprastesnė apskaitos programa. „SimplBooks” jau turi daugiau nei 20 000 aktyvių naudotojų – Užsiregistruokite paskyrą ir gaukite 30 dienų nemokamą bandomąją versiją be įsipareigojimų. Arba išbandykite mūsų demo versiją!
Parašykite komentarą